ANOTACE

Panelová diskuse s vybranými zástupci české a slovenské agilní scény na téma: Budoucnost agility

Připravujeme pro vás panelovou diskusi na téma Budoucnost agility, které se zúčastní významní hosté z české a slovenské agilní scény. Tato diskuse poskytne příležitost získat nejen přehled o dosavadním vývoji agility a o nejčastějších bariérách při agilních transformacích, ale také přehled o nejnovějších směrech a vývoji v agilním světě.

 

Pozvání do panelové diskuse přijali: Zuzana „Zuzi“ Šochová, Karel Smutný a Michal Donát, které jsme v letošním roce vybrali jako zástupce české a slovenské agilní scény. Podělí se s vámi o své zkušenosti, postřehy, myšlenky a vize o tom, jak bude agilita utvářet budoucnost práce, řízení firem a inovací.

 

Diskusi budou moderovat Rastislav Duriš a Šimon Vlachynský, kteří zajistí živou a interaktivní debatu mezi panelisty a publikem prostřednictvím Slido. Doufáme, že se nám podaří vytvořit prostředí pro spolupráci, ve kterém budou moci všichni sdílet své znalosti a zkušenosti a přispět k propagaci agilních přístupů v celé komunitě.

Zuzana „Zuzi“ Šochová

Zuzi pracuje jako Agilní kouč, trenér Agilních metod a Certifikovaný Scrum trenér (Certified Scrum Trainer) s více než dvacetiletou zkušeností z IT oblasti.
Věří, že s pomocí dobrého Agilního leadershipu firmy dokážou vybudovat spokojenější prostředí a dosáhnout úspěchu.
Je autorkou knih The Great Scrum Master: #ScrumMasterWay (Addison-Wesley Signature Series (Cohn)) a The Agile Leader (Addison-Wesley, 2020) publikovaných v USA, autorkou konceptu #ScrumMasterWay a spoluautorkou knihy Agilní metody řízení projektů (Computer Press, ČR).

Karel Smutný

Karel je konzultant agilních transformací a organizačního designu, trenér Scrumu a programátor.
Za více než 13 let spolupracoval s desítkami organizací, od start-upů přes zavedené technologické firmy po nadnárodní korporace. V nich „zanechal stopu“ na téměř stovce týmů a těží tak z velmi bohatých zkušeností.
Karel se zaměřuje na „odvápňování“ (zjednodušování) organizací, budování týmové zodpovědnosti a technical excellence.
Jako dlouholetý vývojář klade důraz na udržitelnou architekturu, čitelný kód a automatizaci.

Michal Donát

Michal pracuje více než 22 let v oblasti vývoje softwaru, z toho více než 12 let ve firmách využívajících Scrum i Large-Scale Scrum. Specializuje se na práci se systémem jako celkem, aby systém fungoval a pomáhal co nejlépe plnit své cíle. Jeho mottem je „změňte firmu nebo změňte firmu“

Rastislav Duriš

Rasťo je facilitátor a organizační psycholog, který se specializuje na lidskou stránku, Agile a systematický přístup k rozvoji organizací. Lídry a týmy učí samořízení a decentralizaci. Do ČR přináší globální přístupy na podporu organizačních transformací, jak Raketový model týmové práce, Management 3.0, Gamestorming, BetaCodex Network, Lean Change Management či Liberating Structures. Ve své konzultační a tréninkové praxi nejčastěji spolupracuje se Scrum mastery, agilními kouči a projektovými) manažery.

Šimon Vlachynský

Šimon funguje více než šest let jako Scrum Master, a to jak v ryze českých, tak i mezinárodních kolektivech. Je autorem několika interních tréninků firem, přičemž svého času byl organizátorem “Scrum Erasmu” – výměnných mezi firemních návštěv za účelem získání inspirace nejen v oblasti agilní kultury. Má zkušenosti s klasickými agilními frameworky, onboardingem nových kolegů nebo také s nastavováním produktu i týmových cílů. Srozumitelně umí nastavit a vysvětlit metriky takovým způsobem, aby pomáhaly s progresem stanovených cílů. K práci přistupuje lidsky, a zároveň dovede poskytnout konstruktivní rady pro pokrok v rámci seberozvoje.